KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12286236
nr 1228 6236
Birger Lundqvist
(1910-1952), Sverige
Teckning, Tusch, Organist, osignerad, löst blad. Motivet: 21x20
Birger Lundqvist, född 1910, död 1952, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 januari 2019
kl 19:23:38
14/1 16:23:37
Birger Lundqvist
Läs mer om Birger Lundqvist